Informacija apie vasario 2 dienos COVID-19 protrūkius

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronaviruso (COVID-19) protrūkius.

Per praėjusią parą izoliuoti 1444 asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 67 998 asmenys.

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruoti 146.

Atvejai, fiksuoti protrūkiuose

Antradienį naujas protrūkis registruotas Vilniaus Antakalnio progimnazijoje, kur per pastarąją savaitę patvirtinti trys COVID-19 ligos atvejai.

Taip pat nauji protrūkiai registruoti trejose Vilniuje veikiančiose statybų įmonėse, konsultacijų, valymo paslaugų įmonėse.

Be to, nauji protrūkiai, epidemiologų vertinimų, vakar registruoti statybų įmonėje Klaipėdos rajone (du darbuotojai) bei metalo apdirbimo įmonėje Kretingoje, kur patvirtinti du atvejai darbuotojams ir du antriniai atvejai. Epidemiologiniai tyrimai tęsiami.

Taip pat vakar registruoti atvejai susiję su protrūkiais Klaipėdos miesto lopšeliuose–darželiuose „Pušaitė“, „Puriena“, „Inkarėlis“, Klaipėdos miesto Medeinės mokykloje.

Be to, vakar registruoti ir atvejai, siejami su protrūkiu Šilutės rajono Rusnės specialiojoje mokykloje. Iš viso su protrūkiu, vertinama, yra susiję keturi atvejai (darbuotojai).

Savo ruožtu, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir siekiant mažinti infekcijos plitimą ikimokyklinio ugdymo įstaigose, vakar NVSC Klaipėdos departamentas parengė teikimą Šilutės rajono savivaldybės administracijai dėl infekcijų plitimą ribojančio režimo įvedimo Rusnės specialiojoje mokykloje.

Antradienį registruoti COVID-19 ligos atvejai, siejami su protrūkiais statybų įmonėje Marijampolėje, mėsos pramonės įmonėje Šakių rajone, žemės ūkio bendrovėje Marijampolėje, Kauno konditerijos įmonėje, Telšiuose, Utenoje veikiančiose statybų įmonėse.

Taip pat vakarykštę parą patvirtinti COVID-19 ligos atvejai, siejami su protrūkiais Biržų rajono Legailių globos namuose, Utenos socialinės globos namuose, Kauno tardymo izoliatoriuje, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Telšių departamente.

Be to, vakar NVSC Vilniaus departamento specialistai atliko veiksmus, siekiant užkirsti kelią tolimesniam židinio plitimui Vilniaus miesto nakvynės namuose – organizuotas  pakartotinis tikslinis gyventojų testavimas.

Taip pat specialistai dirbo su už Vilniaus miesto priežiūrą atsakinga įmone, siekiant išsiaiškinti infekcijos plitimo aplinkybes, įmonei teiktos rekomendacijos. Epidemiologinė diagnostika tęsiama.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruoti 82. 

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.